• سمینار خودشناسیجديدترين برنامه ما يعني سفيران عشق براي معرفي و شناساندن افرادي است كه عشق را در هر جنبه‌اي از زندگي‌شان پياده مي‌كنند. عاشقان از خودشان و همه لذتهای زودگذر پيرامونشان گذشتند.

  Read More
 • سمینار روانشناسیشما آقا يا خانمي با يك اسم و يك فاميل هستي ، روزي كه به دنيا آمدي دفترچه‌اي بهت دادند به اسـم «شناسنامـه» كه بودن تـو را ثابت بكنــه

  Read More
 • سمینار روانشناسیروندگان طريقت ره بلا سپرند رفيق عشق نيانديشد از نشيب و فراز

  Read More
 • سمینار روانشناسیاز آنجایی که ما در اين هنگام به نوعي خاص و يكنواخت با افكار و عادتي پرورش يافتيم؛

  Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

نگرش فلسفه موسسه زايش و بالش

فلسفه موسسسه زايش و بالش حقوق انسان فلسفه حقوق بشر موسسسه زايش و بالش

 

به اين مهم توجه كنيد:
از آنجایی که ما در اين هنگام به نوعي خاص و يكنواخت با افكار و عادتي پرورش يافتيم؛ مغزهاي ما چنان در بند يكنواختي هستند كه قادر نيستند به امور، از زاويه‌اي نو بنگرند. اين طرز فكر برايمان بدبختي، رنج و گرفتاري بوجود آورده. اين زندگي ماشيني دارد ارباب خالق خود مي‌شود.

رابطه بين انسانها كم شده، همه چيز مصنوعي شده، شبانه روز در وحشت و نگراني، ترس، دلهره و اضطراب به سر مي‎بريم. افكار منفي و پليد هـم تا دلتان بخواهـد در مسير زندگي وجود داشته و صدمات بزرگي چون روحي و مغـزي را بوجود آورده است. اين زندگي بزودي همه را نابود مي‌كند، اگر فوری به خودمان نياييم و از نو آنرا نسازيم.
بايد دگرگوني بزرگ در ساختار حركتي زندگيمان، انديشه‌مان انجام دهيم. ما از اول اينطور كه هستيم به دنيا نيامديم اين چرخ زمانه بوده كه تمام بال و پر ما را كنده و از ما يك انسان بي‌هويت بوجود آورده اين تصوير زشت زندگي امروز در جهان است. بايد با بينشي عميق‌تر از پيش به خود بنگريم. بايد چاره‌اي اساسي انديشيد كه بصورت مقطعي نباشد.

افكار ، گفتار و كردار ما مي‌تواند به ديگران و چيزهاي ديگر آسيب برساند و يا مي‌تواند به ديگران عشق و مهر برساند. بستگي دارد كه ما كدام يك از اين نوع افكار را در سر داشته باشيم. ما بايد بدانيم كه خدا همه جا هست. و او ناظر بر همه كارهاست؛ و پاسخ اعمال انجام شده و يا افكاري كه فقط در ذهن ماست و به عمل نرسيده را مي‌دهد. خدا به همه انسانها به يك ديده مي‌نگرد. پندار ما مي‌تواند موجب شادي، آرامش و پيروزي ما بشود و يا مي‌تواند ما را بسوي بيماري، بدبختي سوق بدهد. همیشه به دنبال ايجاد كانوني براي افزايش آگاهي انسانها در رابطه با خودشان و تاثير پيوسته محيط بر آنها بودم.
ما بايد زندگي با عشق را دوباره زنده كنيم و محيطي صميمانه به دور از دغدغه‌ها براي خودمان و ديگر انسانها بوجود بياوريم. اين كار نياز به يك برنامه‌ريزي دقيق و پيكار مستمر دارد. كه من از روشی که در ديگاه زايش و بالش اشاره کردم، مي‌خواهم انسان را به اين هدف نزديك كنم. بر اين باور هستم كه این راه كمكهاي فراواني خواهد كرد كه ما بتوانيم از خودمان شناخت درست و ژرفي پيدا كنيم و تغييرات بزرگي در ساختار زندگي‌مان بوجود بياوريم؛ و تواناييهاي دروني‌مان را افزايش دهيم. به اين ترتيب مي‌توانيم دوباره متولد شويم و از زندگي كنوني كه سراسر سختي است خارج شويم.
تمام تلاش من این است که مردم را به کتاب خواندن تشویق کنم. خواندن کتاب كوششي براي همنوايي در فضاي عشق و آگاهي است به منظور درك متقابل و شناخت معناي «هستي» در راستاي زندگي. با اشارات و هشدارهاي او و با اندرزها و رهنمودهاي او ، فراز و نشيبهاي درون و برون خود را و تغييرات پيچيده جهان هستي را مي‎شناسيم. و این زمانی صورت می‌پذیرد که با کتاب دوست باشیم.

فلسفه موسسسه زايش و بالش

چگونه مي‌‌توان به اين آرزو رسيد؟ پیشنهاد من گذراندن دوره آموزشی زایش و بالش است.
براستي من ديدگاه زايش و بالش را براي تشكيل سرزمين مقدس عشق اعلام ميكنم. خواهش ميكنم ديدگاهي را بپذيريد كه ديدگاه‌هاي ديگر را گرامي مي‌دارد و نقطه نظرهاي ديگر را فقط تحليل ميكند و با آنها بدون پي ورزي (تعصب) روبرو ميشود، زيرا آن نقطه نظري كه به ظاهر اشتباه به نظر مي‌رسد شما را به فكر وا مي‌دارد كه به چشم اندازي درست بيانديشيد؛ پس شما بوسيله اين ديدگاه غلط به سمت نگرشي درست هدايت مي‌شويد. من از شما مي‌خواهم: «اگر نميتوانيد نيكي كسي را مورد ستايش قرار دهيد سكوت كنيد و او را سرزنش نكنيد.» وقتي دو نفر با هم تفاهم ندارند، چطور شما مي‌توانيد بگوييد كه كداميك بد است و كدام يك خوب؟ ستايش نكنيد، محكوم نكنيد، همه چیز اوست...
ديدگاه زايش و بالش در سال 1365 به عنوان يك گسترش دهنده آگاهي، پژوهش و توليد دانش در راستاي خودشناسي فعاليت خود را آغاز نمود و از سال 1388 به عنوان يك مؤسسه بين‌المللي به ثبت رسيد و با اهداف مشخص به راه خود ادامه مي‌دهد. به همین دلیل در طول فعالیت خود تا کنون از پذیرش پیشنهادات تجاری، سياسي، وابستگي به فرقه، گروه يا مكتبي که عمدتا مانع از ادامه فعالیتهای پژوهشی می‌شوند خودداری کرده است.
از آنجا كه دو ويژگي بسيار مهم در همكاران موسسه وجود دارد: 1- عاشق 2- دانشمند؛ شك ندارم كه به اهداف زايش و بالش به راحتي دست مي يابم. من افتخار آشنايي با عزيزاني - در كشورم ايران عزيز - را دارم كه سرچشمه عشق و دانش در آنها غير از منبع الهي نيست؛ و در سطح بين المللي نيز همواره از ارتباطی دو سویه و پایدار با چهره‌های سرشناس اهل فن و اهل دل بهره مند بودم. به همين خاطر از ايزد يكتا سپاسگزارم. بازديد كننده گرامي هميشه خداوند را پشت وپناه خود بدانيد. به اميد خدا مي‌سپارمتان...

تغییر قالب وب سایت زایش و بالش

چنانچه از طرحی که من برای قالب وب سایتم انتخاب کردم خوشتان نمی‌آید، می‌توانید هر کدام از طرحهای زیر را که دوست داشتید انتخاب کنید و بقیه بازدید را با گرافیک انتخابی خود ملاحظه کنید. هدف ما آرامش شماست.

Preset 1 Preset 2 Preset 3 Preset 4 Preset 5 Preset 6


Preset 7 Preset 8 Preset 9 Preset 10 Preset 11 Preset 12

Translate

Arabic English French German Italian Spanish

ورود به سایتآموزش زبان انگلیسی